W dniu 6 grudnia w samo święto Mikołaja, klasy 4a i 4b pod opieką wychowawców p. Marty Poznańskiej , p. Agnieszki Dereń oraz Anny Fedak  wybrali się na wycieczkę szkolną do Kopytowej, gdzie odwiedziły Muzeum Kultury Szlacheckiej oraz w piwnicach XVII wiecznego dworu, należącego niegdyś do zakonu cystersów, w interaktywnej pracowni piernika – Piekarni Kopytowskiej , dzieci wzięły udział w twórczych warsztatach tworzenia ozdób choinkowych z piernika.  Na początku z zainteresowaniem wysłuchali ciekawej opowieści o zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy założyli ochronne fartuszki i z przejęciem zabrali się do pracy. W ruch poszły wałki, ciasto piernikowe i mąka. Pod okiem przemiłych prowadzących warsztaty - powstawały pierniczki w kształcie serca, choinki, gwiazdki, bałwanka i wiele innych . W czasie, gdy przygotowane ciastka piekły się w piecu, a dookoła rozchodził się kuszący, piernikowy zapach, uczniowie zwiedzili wnętrze dworu – autentycznej tradycyjnej siedziby szlacheckiej. Po zakończeniu zwiedzania Dworu, uczniowie wrócili do pracowni piernika a tam czekało na dzieci kolejne wyzwanie – czyli  ozdabianie pierniczków. Każdy znów zabrał się do pracy, tym razem polegającej na malowaniu ciastek czekoladą, lukrowymi pisakami i oklejaniu ich słodkimi koralikami. Było „miło, ciepło, pachnąco i smakowicie”. Po zapakowaniu wykonanych przez siebie słodkości uczniowie w dobrych humorach powrócili do domów.
Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.