W dniach 6-8 maja 2019 r. 60 uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: K. Krawieckiej, Z. Janowskiej, L. Sabat i E. Żytki–Rydosz, miało wielką przyjemność zwiedzać jedną  z najpiękniejszych europejskich stolic, jaką jest niewątpliwie Wiedeń – miasto o niepowtarzalnym uroku, pełne zabytków a zarazem nowoczesne i tętniące życiem.
Na  turystycznym szlaku znalazł się Schloss Belvedere - barokowy zespół pałacowy, Parlament, Ratusz, gotycka katedra św. Szczepana, domy Hundertwassera - kompleks mieszkalnym z kolorową elewacją, mnóstwem krzywizn, roślinnością na tarasach i dachu, letnia rezydencja cesarska - Schönbrunn,  zimowa rezydencja – Hofburg,  z niezwykłą powozownią,  wizyta w Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Sztuki.
Przeżyliśmy również niezapomnianą  lekcję historii, odwiedzając Wzgórze Kahlenberg – miejsce, z którego ruszyło natarcie wojsk króla Jana III Sobieskiego w odsieczy wiedeńskiej – 12 września 1683 r. Podziwialiśmy stamtąd panoramę Wiednia. W końcu znalazł się czas na upragniony Prater i szaleństwo na różnych atrakcjach  najstarszego w świecie parku rozrywki.
Wycieczka do Wiednia była również przeżyciem kulinarnym, na zakończenie uczestnicy skosztowali słynnego wiedeńskiego sznycla. Korzystając z faktu, iż noclegi mieliśmy w Mariance, koło Bratysławy, zwiedziliśmy również urokliwą starówkę stolicy Słowacji. Historię, geografię, architekturę zwiedzanych miejsc i związane z nimi legendy chętnie przybliżał nam pan Zbyszek Dufrat, który pod koniec naszej wycieczki stracił głos.