W poniedziałek 13 maja większość dzieci z klas 3a i 3b udała się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Dzieciom towarzyszyli rodzice oraz wychowawczynie: Pani Elżbieta Kuzicka i Pani Barbara Pytlowany.
W centrum naszego planu dnia była Eucharystia, którą przeżywaliśmy w Bazylice Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00 dziękując Panu Jezusowi za Jego wielkie miłosierdzie a przede wszystkim za to, że przyszedł pod postacią chleba do serc dzieci i chce mieć w tych sercach mieszkanie już na zawsze.
Dzień naszego wyjazdu to 102 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie oraz nieco smutniejsza rocznica zamachu na życie naszego umiłowanego Ojca Świętego Papieża Jana Pawła II. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach edukacyjno – muzealnych w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, nieopodal Bazyliki Miłosierdzia. Umocnieni na duchu i ubogaceni wzajemną obecnością ale też i nieco zmęczeni powróciliśmy do Sanoka.
Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski, którymi nas obdarza!