W tym roku mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Została ona uchwalona w 1791 r. i była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej 1787r.). Do jej uchwalenia doszło w bardzo trudnych warunkach, brak myślenia propaństwowego i prywata doprowadziły w tamtych czasach do rozbiorów Polski. Konstytucja była ostatnią wolą i testamentem gasnącej Ojczyzny. Aby przybliżyć wydarzenia z tamtych czasów nauczyciele historii p. Dagmara Zulewska oraz Ryszard Koźma zorganizowali konkurs dla klas VI. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się  ogromną wiedzą.

Najlepsi z najlepszych to:

Gracjan Głuszko; Dominik Adam klasa 6 a

Kacper Karol Kowalewski; Blanka Banasiewicz klasa 6b

Karolina Sadlik; Radosław Wydrzyński klasa 6c

 

ZWYCIĘZCOM ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WIELKIE GRATULACJE!