W dniu 19.05.2021 odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy "Czytanie na wielkim ekranie". Konkurs został zorganizowany w celu promocji czytelnictwa, skierowany do uczniów klas II. Nauczyciele wychowawcy wyłonili po dwóch reprezentantów z każdej z klas, którzy stanęli w szranki o tytuł mistrza pięknego czytania.
Gościem zaproszonym na konkurs była pani Lesława Król, która wzorowo przeczytała wybrany przez siebie fragment książki specjalnie przygotowany dla uczniów. Dzieci zachęcone i ośmielone przykładem pani Lesławy, po wylosowaniu swoich tekstów, rozpoczęły ich prezentację, stosując zasady pięknego czytania. Jury oceniało techniką czytania. tj. płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo oraz środki artystycznego wyrazu takie jak: pauzowanie, modulację głosu i jego natężenie. Jury w składzie: pani Elżbieta Kuzicka, pani Lesława Król, pani Bożena Rudy oraz pani Renata Szmyd wyłoniło zwycięzców i ustaliło kolejne miejsca na podium:
 
I miejsce: Anna Ligięza kl. 2a oraz Jakub Żak kl. 2c
II miejsce: Małgorzata Rudnicka kl. 2b
III miejsce: Aleksandra Skowron kl. 2a oraz Tobiasz Piasta kl. 2b
Wyróżnienie: Laura Stoberska kl. 2c
 
Nagrody w postaci pięknie wydanych książek, drobnych upominków oraz dyplomów każdemu uczniowi wręczył pan Dyrektor szkoły Miłosz Kielar.
Uczestnicy konkursu w atmosferze radości i zadowolenia wrócili do swoich klas, myśląc o kolejnej wartościowej książce do przeczytania.
Zachęcamy wszystkich uczniów, zarówno tych starszych jak i młodszych do zaprzyjaźnienia się ze światem książek, w myśl sentencji nieznanego autora: "...Czytanie może być fascynującą pasją, a książka najlepszym przyjacielem, jakiego tylko można sobie wymarzyć".