We wtorek 8 czerwca br. klasa 6a i uczniowie uczęszczający na kółko biologiczne z klasy 6c, pod opieką pani Agnieszki Dereń i pani Reginy Nagórny, wzięli udział w Rajdzie Ekologa. Za organizację odpowiadał  Urząd Miasta Sanoka, Nadleśnictwo Brzozów, Lasy Państwowe oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

Po długiej izolacji, spowodowanej pandemią uczniowie zmierzyli się z kwalifikowaną turystyką pieszą, którą prowadził pan Piotr Kutiak -tata naszej uczennicy, niesamowity pasjonat przyrody. Pan Piotr oprowadził uczestników Rajdu ścieżką edukacyjno - przyrodniczą "Orli Kamień" znajdującą się na terenie Miasta Sanoka. Uczniowie poznali walory przyrodnicze i krajobrazowe Parku Krajobrazowego Gór Słonnych oraz rozpoznawali gatunki napotkanych w czasie Rajdu roślin. Sprzyjająca pogoda oraz dobry humor sprawił, że wszyscy z łatwością pokonywali kolejne wzniesienia, co dawało ogromną satysfakcję.

Po zakończeniu Rajdu przy wspólnym ognisku uczestnicy z apetytem zjedli pieczone kiełbaski. Następnie odbyły się konkursy z wiedzy przyrodniczej, podczas których wszyscy dostali oryginalne upominki od organizatorów, za co należą im się serdeczne podziękowania.

Wycieczka była bardzo ciekawa i przyjemna. Uczniowie przeżyli niesamowite chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci.