W ramach profilaktyki pedagogicznej, w naszej szkole odbywają się obecnie spotkania pedagoga z klasami na temat bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych oraz ochrony przed e-uzależnieniami. Celem tych zajęć jest rozwijanie wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z nowych technologii i chronią przed uzależnieniami.

W związku z powyższym zachęcam wszystkich uczniów i ich rodziny do wzięcia udziału w akcji: OFFLINE CHALLENGE, w ramach której zadaniem dzieci - najlepiej wszystkich domowników - jest odłączenie się od sieci przez 1 cały dzień (tj. 24 godz.).

Nie można w tym czasie korzystać z sieci, używać komputera, telefonu.

Akcję proponuję wykonać w najbliższą niedzielę, a potem najlepiej stosować ją regularnie – np. co tydzień.

W czasie przeznaczonym dla rodziny na pewno zauważymy więcej chęci do aktywnego wypoczynku, np. wyjścia na spacer, wspólnego gotowania czy skorzystania z dawno nieużywanych gier planszowych. Naturalnie poprawi się stan naszego zdrowia fizycznego, psychicznego, ale przede wszystkim na pewno wzmocnią się relacje z innymi ludźmi.

Proszę o wysyłanie do mnie wiadomości (można też pisać na czacie) informacje dotyczące tego, jak u Was wyglądała taka akcja: Jak długo udało Wam się wytrzymać bez telefonu, komputera? Czy planujecie taką akcję częściej stosować u siebie w domu?

Trzymam kciuki!

Pedagog