- Szczegóły
- Marcin Pudło
Zmiana godzin pracy świetlicy Szkolnej w roku szkolnym 2021/2022. Od dnia 11.10.2021 r. (poniedziałek) następuje zmiana godzin pracy świetlicy szkolnej. W godzinach porannych 6:30 - 8:00, w godzinach popołudniowych świetlica będzie czynna w godzinach 11:15- 16:15 od poniedziałku do piątku.
- Szczegóły
- Marzena Kamińska
- Szczegóły
- Marcin Pudło
Informujemy, że należność za obiady w miesiącu WRZESNIU wynosi 105,00 zł.
Należność za obiady należy wpłacać przelewem na konto:
Bank Pekao S.A I O.w Rzeszowie nr : 95 1240 1792 1111 0011 0321 5904 do 10 września 2021r.
W tytule wpłaty należy podać: nazwisko i imię dziecka, klasa oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata.
Nieobecność ucznia na obiadach trwającą dłużej niż dwa dni należy zgłosić w pierwszym dniu nieobecności telefonicznie od godz. 900 do 10 00, wówczas należność za obiady zostanie odliczona. Tel. do szkoły - 13 46 31 071 - wew. 29
W sprawie nieobecności dziecka na obiadach można się również kontaktować przez e-dziennik.
Od dnia 1 września 2021 roku darowizna Rodziców uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej i/lub korzystających z obiadów wynosi 5 złotych miesięcznie. Kwotę tę proszę wpłacać na konto szkoły nr:
Bank Pekao S.A I O.w Rzeszowie nr : 95 1240 1792 1111 0011 0321 5904
(nowy przelew, nie łączymy kwoty darowizny z opłatą za obiad) wpisując w tytule wpłaty "Darowizna na świetlicę oraz imię i nazwisko dziecka". Opłata jest dobrowolna.
Z poważaniem,
Kierownik świetlicy Marcin Pudło
- Szczegóły
- Ewa Chytła
W lutym na zajęciach w świetlicy szkolnej realizowany był blok tematyczny: ,,Arktyka – kraina wiecznego śniegu i lodu”. Dzieci podczas zajęć szukały na mapach i globusie, gdzie znajduje się ta kraina. Poznawały cechy krajobrazu i klimatu tego zakątka globu, wyszukiwały różne ciekawostki o nim. Dowiedziały się, kto go zamieszkuje i jakie zwierzęta tam żyją. Powstały też piękne prace plastyczne związane z tym tematem, np. trójwymiarowe misie polarne, figurki Eskimosków, a nawet makiety tej mroźnej krainy. W ten sposób żegnamy się z zimą i z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Galeria prac.
- Szczegóły
- Jerzy Ryś
„Na całej połaci - śnieg. W przeróżnej postaci - śnieg. Dla sióstr i dla braci. Zimowy plakacik - śnieg... śnieg”. Uroki zimy doceniamy wszyscy i szczególnie pięknie, nostalgicznie wyraził Jeremi Przybora, a następnie wraz z Jerzym Wasowskim wyśpiewali to w Kabarecie Starszych Panów. Śnieg u nas szczególnie cieszy, ponieważ wspólnie z dziećmi mamy okazję na relaks, sport, gry i zabawy na powietrzu - górskim, rześkim. W ostatnich dniach uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców świetlicowych – Haliny Rachwalskiej, Marcina Pudło, Marzeny Kamińskiej, Ewy Kłodowskiej, Ewy Chytła, Ewy Bryła – lepili bałwany, budowali igloo, bawili się śnieżkami i baraszkowali w puszystych zaspach, sprawiając sobie radości co niemiara.
- Szczegóły
- Ewa Bryła
Uprawianie sportu jest możliwe i zalecane o każdej porze roku. Wiedzieli o tym starożytni wypracowując ideę kalokagathii (piękna i dobra) stojącą u podstaw współczesnej myśli olimpijskiej. Doskonale wiedzą o tym również … świetlicowi wychowankowie.
W dniach 25 września oraz 29 września br. mieliśmy okazję celebrować aktywność fizyczną w ramach ogólnoświetlicowej spartakiady jesiennej. Na szkolnym orliku nauczyciele WF - pani Marzena Kamińska, panowie Adam Dmitrzak oraz Marcin Pudło, we współpracy z paniami wychowawczyniami - Haliną Rachwalską, Ewą Chytła, Ewą Kłodowską oraz Ewą Bryła zorganizowali zawody sportowe dla dzieci z grup I, II, III oraz IV.
Dzieci rywalizowały w różnorodnych konkurencjach zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Te pierwsze, to były głównie sztafety (bieg z piłką przez przeszkody, bieg z pałeczką przez przeszkody, bieg z kijem hokejowym i trafieniem piłeczki do bramki, bieg z utrzymaniem woreczka na paletce), a także przeciąganie liny, zaś drugie, to np. skok wzwyż.
Spartakiadzie towarzyszyły silne emocje zarówno zawodników, jak i kibicujących widzów. Dzieci z pełnym poświęceniem walczyły o najwyższe miejsca na podium. Dodatkowo energetyzowało nas piękne jesienne słońce - mieniące się złotem w liściach rozłożystego klonu rosnącego nieopodal. Na zakończenie wszyscy otrzymali gromkie brawa, promienne uśmiechy, garść słodyczy, zaś najlepsi – wyrazy uznania oraz uścisk ręki organizatorów. Jednak najważniejsza była wyśmienita zabawa i szlifowanie kondycji fizycznej.
- Szczegóły
- Ewa Chytła
W pierwszej połowie października w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pt. „Jesień”. Celem konkursu było: uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej przyrody, rozwijanie inwencji twórczej i umiejętności plastycznych, a także możliwość zaprezentowania własnej twórczości. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele barwnych i ciekawych prac. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i talentem plastycznym. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone, a obejrzeć je można na holu przy świetlicy Organizatorem konkursu była pani Ewa Chytła –wych. gr. IV.
Młodym artystom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie pięknych prac, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia galerii.
- Szczegóły
- Halina Rachwalska
- Świetlica szkolna jest przeznaczona dla uczniów, którzy muszą przebywać dłużej w szkole ze względu na pracę obojga rodziców/opiekunów prawnych, organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia uczniowi opieki w szkole.
- Do świetlicy szkolnej może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w warunkach domowej izolacji.
- Świetlica obejmuje opieką dzieci z klas młodszych w godzinach: 6.30 – 8:00 oraz 11:15 - 16.30.
- Rodzice zobowiązani są do punktualnego odbierania dzieci.
- Rodzice, zapisując dziecko do świetlicy, dostarczają w wyznaczonym terminie kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oraz dokumentują swoje zatrudnienie.
- Codzienna obecność dziecka w świetlicy nie jest obowiązkowa- dziecko korzysta z opieki świetlicowej według potrzeb pracujących rodziców.
- Od godziny 11:40 do godziny 13:20 dzieci przebywające w świetlicy i jednocześnie korzystające z obiadów są odprowadzane do stołówki szkolnej według harmonogramu grup świetlicowych przez wychowawcę danej grupy.
- O samodzielnym wyjściu dziecka ze świetlicy rodzice informują wychowawców świetlicy pisemnie (data, godzina wyjścia ze świetlicy, podpis rodzica). Wyrażając zgodę na samodzielny powrót swojego dziecka, biorą za nie odpowiedzialność w drodze do domu.
- Rodzice są zobowiązani do powiadomienia wychowawców świetlicy o zmianach w zatrudnieniu, zmianie adresu, numerów telefonów kontaktowych, osób upoważnionych do odbioru dziecka.
- Praca opiekuńczo- wychowawcza realizowana jest wg Planu Pracy Świetlicy Szkolnej SP 3.
- Uczniowie przebywający w świetlicy mają stworzone warunki do odrabiania zadań domowych, wypoczynku, aktywności ruchowej, zabaw z rówieśnikami oraz rozwijania swoich zainteresowań.
- W czasie pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wychowawców świetlicy.
- Wychowawcy informują na bieżąco rodziców o sytuacji wychowawczej ich dziecka.
- Dziecko uczęszczające do świetlicy zobowiązane jest do grzecznego i kulturalnego zachowania.
- Uczniów w świetlicy szkolnej obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Środki do dezynfekcji rąk znajdują się w świetlicy. Stosowanie ich odbywa się pod nadzorem nauczyciela świetlicy.
- Świetlica jest wietrzona nie rzadziej niż co godzinę, a w szczególności przed przyjściem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
- W świetlicy znajdują się przedmioty i sprzęty, które można skutecznie umyć lub zdezynfekować.
- Pracownik obsługi dezynfekuje powierzchnie płaskie (stoliki, krzesła, biurko, pomoce, podłoga) oraz powierzchnie wspólne (klamki, włączniki).
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w dwóch salach świetlicowych oraz trzech salach lekcyjnych utworzonych na czas pandemii.
- Podczas zajęć świetlicowych dzieci w miarę możliwości zachowują wymagany dystans społeczny.
- Uczniowie przebywający w świetlicy posiadają własne przybory, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku lub w tornistrze.
- Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
- Uczniowie nie mogą przynosić zabawek, niepotrzebnych przedmiotów.
- Dzieci nie dzielą się z innymi przyniesionym do szkoły jedzeniem i piciem.
- Jeżeli u ucznia zaobserwuje się objawy mogące wskazywać na infekcje dróg oddechowych, w szczególności gorączkę, kaszel, następuje izolacja ucznia do odrębnego pomieszczenia z zapewnieniem minimum 1,5 m odległości od innych osób. Niezwłocznie powiadomiony zostaje rodzic/opiekun prawny o konieczności odebrania ucznia ze szkoły.
- Rodzice/opiekunowie uczniów zobowiązani są do przypominania dzieciom podstawowych zasad higieny w okresie epidemii COVID-19.
- Szczegóły
- Jerzy Ryś
NAUCZYCIELE ŚWIETLICY SZKOLNEJ:
Kierownik świetlicy: Halina Rachwalska
Wychowawcy:
Ewa Chytła
dr Ewa Bryła
Ewa Kłodowska
mgr Marcin Pudło
mgr Marzena Kamińska
mgr Robert Wojewoda
mgr Adam Dmitrzak
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
- Szczegóły
- Anna Grzebień
630 - 800
- przychodzenie dzieci do świetlicy
- gry i zabawy dowolne w kącikach zainteresowań
- czytanie czasopism / lektura własna
- przygotowywanie do zajęć lekcyjnych
800 - 1125
- opieka nad dziećmi, które nie biorą udziału w zajęciach lekcyjnych (basen, religia)
- zastępstwa z powodu nieobecności nauczycieli uczących
1125 -1225
- obiad i zjedzenie posiłku przez dzieci, które nie korzystają z obiadów
- odpoczynek i zabawy dowolne według zainteresowań dzieci: gry stolikowe i komputerowe, zabawy wybranymi zabawkami
1230 -1430
- zajęcia programowe wynikające z planu pracy świetlicy:
- różne formy zabaw ruchowych na powietrzu
- spacery, wycieczki
- zabawy dydaktyczne, integracyjne, ruchowe
- zajęcia ruchowe, relaksacyjne w sali zabaw
- zajęcia plastyczno - techniczne
- zajęcia muzyczne
- prezentacje, pogadanki tematyczne
- konkursy, zagadki, gry dydaktyczne, rebusy
- oglądanie filmów, bajek dla dzieci
- głośne czytanie baśni, bajek, opowiadań dla dzieci
- imprezy świetlicowe
1430 -1500
- Zajęcia ciche:
- odrabianie zadań domowych
- ciche czytanie literatury dziecięcej
- rysowanie, kolorowanie
1500 -1630
- odpoczynek, zabawy dowolne
- nauka własna
- gry planszowe
- porządkowanie sal świetlicowych
DZIENNY ROZKŁAD ZAJĘĆ MOŻE ULEC MODYFIKACJOM W ZALEŻNOŚCI OD AKTYWNOŚCI I ZAINTERESOWAŃ DZIECI.